Wakacyjny kurs rysunku – Lipiec Sierpień 2018

Kurs rysunku w wakacje – już teraz można się zapisywać.

W Lipcu i Sierpniu zapraszamy na kurs rysunku. Zarówno dla młodzieży jak i dla osób starszych. Zajęcia tak jak co roku będą w godzinach 10.00-15.00 od poniedziałku do soboty włącznie. Wakacje to wspaniały czas żeby rozpocząć przygodę z rysunkiem. Można będzie się nauczyć wielu użytecznych wskazówek i to krótkim czasie. Zajęcia przewidujemy dla różnych kategorii wieków i na różnym poziomie zaawansowania.

sześcian rysunek


Kategoria wiekowa 7-8 klasa – dawne Gimnazjum

Dla tego przedziału wiekowego mamy oddzielne grupy. To ważne, bo mieszając z dorosłymi czy choćby kandydatami na architekturę “młodsza” młodzież czuje się źle. Mamy wtedy sytuację, że dziecko w domu mówi “na kursie były stare baby” a panie są niezadowolone bo rysują z “gówniarzami”  – To wzięliśmy z autentycznych wypowiedzi. W naszej pracowni już od kilkunastu lat nie mieszamy wiekowo i zaawansowaniem. Dla 7 i 8 klas mamy specjalny kurs rysunku nazwany przez nas GIM RYS. Na tych zajęciach młodzi ludzie mają rozbudzić w sobie pasję. Co z resztą się udaje. Ale w obecnych czasach chyba najważniejszą rzeczą jest to, że nie siedzą na telefonach tylko się rozwijają. Lepiej jest zapisać dziecko i mieć pewność że w wolnym czasie zrobiło coś użytecznego niż patrzeć jak marnuje cały dzień przyklejone do smartfona.

Więcej informacji pod numerem telefonu :  501-32-00-45

rysunek architektoniczny

KURS DLA PRZYSZŁYCH ARCHITEKTÓW

W wakacje kurs rysunku zaczyna wielu przyszłych architektów. Na początku chcą tylko sprawdzić a potem już zostają. Mają czas żeby zastanowić się czy rysowanie perspektywy to jest to co chcieliby robić. Powyżej tego akapitu jest obrazek Pani Marty Świderskiej która obecnie prowadzi najlepszy kurs rysunku w Trójmieście.  Pani Marta zaczynała u nas jako zwykła licealistka a taki poziom jak na załączonym skanie osiągnęła po niespełna dwóch latach od rozpoczęcia. Rysunek przedstawia Wielki Meczet w Kordobie i jest mistrzowskim przykładem wykorzystania perspektywy. Na kursie wakacyjnym rysujemy zarówno takie prace jak i zupełne fundamenty.

PLENERY, KORONA PLENERÓW, PIĘĆDZIESIĄTAKI

W tym akapicie wyjaśnimy kwestię trzech bardzo fajnych dodatków.  Pierwszym z nich jest rysowanie w plenerze. Wyobraź sobie – ciepło – fajna architektura – zimny napój + deska z rysunkiem. Rysujemy codziennie w innym miejscu. Rozszerzeniem tej aktywności jest Korona Plenerów. Polega to na tym, że można przez całe wakacje jeździć z miasta do miasta i rysować pod okiem innego prowadzącego. To naprawdę unikalna oferta. Wiele osób robi sobie taką rundę – zaczyna w Gdańsku. Rano plener po południu plaża. Potem w Pendolino i do Warszawy a na koniec do cudownego Krakowa. A jak już jesteśmy przy Krakowie to polecamy świetny artykuł :

Jak nauczyć się rysować 

Na przykład żeby narysować taką uliczkę w Kazimierzu Dolnym :

rysunek kazimierz dolny

Właśnie tak nauczymy cię rysować. Jeżeli ten post czytasz daleko od wakacji to zapraszamy na kurs rysunku w Warszawie .   Więcej informacji uzyskasz pod tym numerem telefonu 501-32-00-45.  A teraz wspomniane wyżej :

PIĘĆDZIESIĄTAKI

To jest taki artystyczny kurs wakacyjny który trwa 50 dni. I jeżeli wytrzyma się te pięćdziesiąt dni to ma się go za darmo ! Jest przeznaczony dla osób które są bardziej zaawansowane. Rozumiemy przez to, że chodziły do nas na zajęcia lub do innej szkoły rysunku przez minimum rok. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest również zapisanie się na kurs rysunku w ciągu roku szkolnego i bycie na nim przez 10 miesięcy czyli u nas przez 3 trymestry.

A tu na koniec przykładowy rysunek po tym kursie :

rysunek flamastrem

Dobry artykuł o Łuku Tytusa z tragedią w tle

 

Print Friendly, PDF & Email
Jeżeli spodobał ci się ten artykuł podaj go dalej :