Kurs na architekturę

Kurs na architekturę – jego wybór może być bardzo trudny. Co więcej, źle wybrany doprowadzi do niezdanego egzaminu. Bo nie każdy kurs rysunku się nada. Taka prosta sprawa co to jest „procent nachylenia”? Chyba powinno być stopień nachylenia?

Otóż nie. I kiedyś na egzaminie wstępnym na architekturę komisja kazała narysować krzesło. Jego siedzisko miało mieć 5 % nachylenia. 90% zdających nie wiedziało ile to jest i uwaliło egzamin. U nas kurs na architekturę to tłumaczył i nikt się nie wykrzaczył na tak banalnej sprawie.

 


Artykuł który będzie bardzo ciekawy dla zdających na architekturę:

Jak dostać się na architekturę – porady osoby która zrobiła to najlepiej


Dlaczego warto wybrać nasz kurs na architekturę?

Wszyscy napiszą o super atmosferze i wysokim poziomie. Ja też mógłbym to zrobić ale skoncentruję się na tych trzech rzeczach :

  • Złota Dekada – 12 lat pod rząd to człowiek od nas miał pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę!
  • 10.000 przykładów prac kandydatów na architekturę od 1994 roku
  • Platforma Video na której możesz odtworzyć sobie video z lekcji rysunku stacjonarnej

Teraz czas na szczegółowe omówienie każdej z tych opcji

Złota Dekada – rzecz kompletnie unikalna

Do egzaminu na architekturę przygotowujemy od 1994 roku.

Czy wiesz, że przez 12 lat pod rząd najlepsza osoba była od nas? Kursów na architekturę jest w Polsce kilkadziesiąt. Ale to od nas rok rocznie była pierwsza osoba przez 12 lat! To już nie jest przypadak.

Możesz powiedzieć – ale to już było. Tak, ale ten skuteczny program nadal jest u nas. Co rok go poprawialiśmy aż stał się maszynką do zdawania egzaminów artystycznych.
I Ty ten program u nas dostaniesz!

Baza materiałów z latu ubiegłych – kurs na architekturę z 1994 roku nazbierał do dziś ich wiele

Przeczytaj uważnie fragment maila którego dostaliśmy od Kasi:

„Cześć Wojtek. Chciałam podziękować Ci za przygotowanie do egzaminu bo jak wiesz dostałam się. Szczególnie przydały się księgi inspiracyjne z przykładami z lat ubiegłych. Bo jak miałam narysować ten gród piastowski to przed oczyma miałam rysunek który znalazłam do całkiem innego tematu.

Kiedyś robiliśmy temat „Dwór Kurcewiczów” i tam był taki przykład otoczony palisadą. Pamiętam jak siedziałam nad pustą kartką i łzy napływały mi do oczu. Totalna pustka w głowie. A Ty rezolutnie włączyłeś stoper i powiedziałeś, że za dwie godziny koniec. Ja wtedy podeszłam do parapetu gdzie leżały Księgi Inspiracyjne. I tam znalazłam przykład sprzed wielu lat Asi Pętkowskiej. Zainspirowałam się nim i narysowałam jak umiałam. Pamiętam, że dostała za ten temat 27 pkt. Wydawało mi się, że to cholernie mało ale zmieniłam zdanie po tegorocznym egzaminie na architekturę WAPW. Bo jak wiesz próg przejścia był na 22 pkt.

Ja na egzaminie nie miałam pustki w głowie. Dostałam 41 pkt ale dowaliłam też geometrią na 60. Maturę miałam przyzwoitą. Nie wybitną a tylko przyzwoitą. Za model dostałam słabiutko bo tylko 11. Ale jak wszystko razem się zsumowało to oto jestem studentką architektury! I dzięki że kiedyś powiedziałeś, że nie trzeba być najlepszym. Trzeba mieć o jeden punkt więcej od pierwszej osoby pod progiem. Ja tych punktów miałam 5 więcej. I dostałam się na szarym końcu ale to nie ma znaczenia.

Teraz widzę, że gdybym wtedy nie miała tej inspiracji to nie miałabym obrazu w głowie i na rysunku z wyobraźni utraciłabym tę przewagę kilkupunktową.

Kasia Dobratyńska

Egzamin na architekturę to konkurs!

To chyba czołowy argument za tym żeby zapisać się na kurs na architekturę w grupie

Egzamin dla kandydatów na architekturę to forma konkursu. TRZEBA WIEDZIEĆ JAKI JEST POZIOM W DANYM ROKU!!! Trzeba patrzeć co robią inni – bo będziesz wybierany właśnie z tej grupy.

Jak to mawiał Sun Tzu – Wroga należy mieć blisko siebie żeby cały czas monitorować co robi

Ileż to miałem przypadków w których roztrzęsiony rodzic mówił, że płacił za lekcje indywidualne u studenta architektury a jego córka się nie dostała. Bo na egzaminie nie jest oceniana uroda rysunku. Oceniana jest treść! Rysunek odręczny jest umiejętność pisania na maturze – trzeba umieć pisać ale i tak liczy się treść. Liczy się ludzka myśl.

A jeżeli dodamy do tego Złotą Dekadę – to wyjdzie zjawisko komopleksowe. Ci co rysowali w roku w którym ktoś ze szkoły rysunku Domin zajął I miejsce to porównywali się do najlepszego. Wiedzieli wtedy ile muszą pracować żeby mieć szansę. To niesamowita wiedza która bardzo pomaga przejść proces rekrutacji na architekturę na Politechnice

Kurs na architekturę on-line – miły dodatek do zajęć

Tutaj też posłużę się przykładem:

„… więc tak jak pisałam, jestem osobą nieśmiałą. Wstydzę się, że czegoś nie rozumiem. Kiedy prowadzący pyta czy wszystko jest jasne to potakuję. Jest ok. A wiem, że nie jest. Boję się powiedzieć, że nie rozumiem. Tak mam od zawsze. A jeżeli dołożę do tego perfekcjonizm to bardzo mi z tym źle.

Swoją drogą to dzięki za to, że przyznałeś się do bycia perfekcjonistą. Dużo mi to dało. A jeszcze bardziej to, że zalecałeś zdjąć z siebie piętno perfekcjonizmu. Ja do tej pory myślałam, że to jest ok. Bo jak coś mi się udało już zrobić to było to pieczołowite.

Dlatego niesamowite było to, że na platformie z kursem rysunku online były tematy z zajęć. Ja sobie włączałam dane ćwiczenie i przewijałam tyle razy ile tylko chciałam. I mogłam to zrobić po sesji przepieprzenia czasu na YouTubie o 1:39 w nocy 🙂

Marta Borkowska

Mity i fakty o zdawaniu na architekturę

Fortel Radwańskiego – co się wtedy wydarzyło?

Baza materiałów z egzaminów na architekturę z lat ubiegłych

Garść przydatnych stron dla kandydata na architekturę

Książki o architekturze – spis publikacji które kandydat na architekturę powinien mieć

Rysunek architektoniczny – zobacz jak wygląda w perfekcyjnym wykonaniu