Kurs na architekturę

Kurs na architekturę – jego wybór może być bardzo trudny. Co więcej, źle wybrany doprowadzi do niezdanego egzaminu. Bo nie każdy kurs rysunku się nada. Taka prosta sprawa co to jest „procent nachylenia”? Chyba powinno być stopień nachylenia?

Otóż nie. I kiedyś na egzaminie wstępnym na architekturę komisja kazała narysować krzesło. Jego siedzisko miało mieć 5 % nachylenia. 90% zdających nie wiedziało ile to jest i uwaliło egzamin. U nas kurs na architekturę to tłumaczył i nikt się nie wykrzaczył na tak banalnej sprawie.

 

Z tego artykułu dowiesz się dlaczego kurs na architekturę w Dominie jest tak piorunująco skuteczny!!!


Dlaczego warto wybrać nasz kurs na architekturę?

Wszyscy napiszą o super atmosferze i wysokim poziomie. Ja też mógłbym to zrobić ale skoncentruję się na tych trzech rzeczach :

 • Złota Dekada – 12 lat pod rząd to człowiek od nas miał pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę!
 • 42.137 przykładów prac kandydatów na architekturę od 1994 roku
 • Platforma Video na której możesz odtworzyć sobie video z lekcji rysunku stacjonarnej

Teraz czas na szczegółowe omówienie każdej z tych opcji

najwyższa nota na egzaminie wstępnym na architekturę w warszawie
Rysunek tygodnia Ali Fiedorowicz, która na egzaminie na architekturę dostała najwyższą notę 200/200

Złota Dekada – rzecz kompletnie unikalna

Do egzaminu na architekturę przygotowujemy od 1994 roku.

Czy wiesz, że przez 12 lat pod rząd najlepsza osoba była od nas? Kursów na architekturę jest w Polsce kilkadziesiąt. Ale to od nas rok rocznie była pierwsza osoba przez 12 lat! To już nie jest przypadek.

Możesz powiedzieć – ale to już było. Tak, ale ten skuteczny program nadal jest u nas. Co rok go poprawialiśmy aż stał się maszynką do zdawania egzaminów artystycznych.
I Ty ten program u nas dostaniesz!Baza materiałów z latu ubiegłych – kurs na architekturę z 1994 roku nazbierał do dziś ich wiele

Zobacz jakie prace zrobili nasi kursanci w latach ubiegłych:

Szkoła rysunku Domin ma w swoich zasobach 42.137 prac. Te prezentowane wyżej to tylko mały ułamek. Pokazuje jednak jak nauka rysunku szczególnie pod architekturę stoi u nas na bardzo wysokim poziomie.

Nauczymy Cię tak rysować!


Przeczytaj uważnie fragment maila którego dostaliśmy od Kasi:

„Cześć Wojtek. Chciałam podziękować Ci za przygotowanie do egzaminu na architekturę bo jak wiesz dostałam się. Szczególnie przydały się księgi inspiracyjne z przykładami z lat ubiegłych. Bo jak miałam narysować ten gród piastowski to przed oczyma miałam rysunek który znalazłam do całkiem innego tematu.

Kiedyś robiliśmy temat „Dwór Kurcewiczów” i tam był taki przykład otoczony palisadą. Pamiętam jak siedziałam nad pustą kartką i łzy napływały mi do oczu. Totalna pustka w głowie. A Ty rezolutnie włączyłeś stoper i powiedziałeś, że za dwie godziny koniec. Ja wtedy podeszłam do parapetu gdzie leżały Księgi Inspiracyjne. I tam znalazłam przykład sprzed wielu lat Asi Pętkowskiej. Zainspirowałam się nim i narysowałam jak umiałam. Pamiętam, że dostała za ten temat 27 pkt. Wydawało mi się, że to cholernie mało ale zmieniłam zdanie po tegorocznym egzaminie na architekturę WAPW. Bo jak wiesz próg przejścia był na 22 pkt.

Ja na egzaminie nie miałam pustki w głowie. Dostałam 41 pkt ale dowaliłam też geometrią na 60. Maturę miałam przyzwoitą. Nie wybitną a tylko przyzwoitą. Za model dostałam słabiutko bo tylko 11. Ale jak wszystko razem się zsumowało to oto jestem studentką architektury! I dzięki że kiedyś powiedziałeś, że nie trzeba być najlepszym. Trzeba mieć o jeden punkt więcej od pierwszej osoby pod progiem. Ja tych punktów miałam 5 więcej. I dostałam się na szarym końcu ale to nie ma znaczenia.

Teraz widzę, że gdybym wtedy nie miała tej inspiracji to nie miałabym obrazu w głowie i na rysunku z wyobraźni utraciłabym tę przewagę kilkupunktową.

Kasia Dobratyńska

KURS NA ARCHITEKTURĘ = DOMIN


 

 

Kurs na architekturę na politechnice warszawskiej
Dwoje uczniów z Domina którzy zajęli dwa pierwsze miejsca – tu czekają na odbiór Złotego Indeksu. Wręczany on jest na specjalnej uroczystości z rąk samego rektora Politechniki. Jest moc!

Egzamin na architekturę to konkurs!

To chyba czołowy argument za tym żeby zapisać się na kurs na architekturę w grupie.

Egzamin dla kandydatów na architekturę to forma konkursu. TRZEBA WIEDZIEĆ JAKI JEST POZIOM W DANYM ROKU!!! Trzeba patrzeć co robią inni – bo będziesz wybierany właśnie z tej grupy.

Jak to mawiał Sun Tzu – Wroga należy mieć blisko siebie żeby cały czas monitorować co robi

Ileż to miałem przypadków w których roztrzęsiony rodzic mówił, że płacił za indywidualną naukę rysunku u studenta architektury a jego córka się nie dostała. Bo na egzaminie nie jest oceniana uroda rysunku. Oceniana jest treść! Rysunek odręczny jest umiejętność pisania na maturze – trzeba umieć pisać ale i tak liczy się treść. Liczy się ludzka myśl.

A jeżeli dodamy do tego Złotą Dekadę – to wyjdzie zjawisko komopleksowe. Ci co rysowali w roku w którym ktoś ze szkoły rysunku Domin zajął I miejsce to porównywali się do najlepszego. Wiedzieli wtedy ile muszą pracować żeby mieć szansę. To niesamowita wiedza która bardzo pomaga przejść proces rekrutacji na architekturę na Politechnice

Wydział architektury politechniki warszawskiej egzamin
Trzeba zobaczyć to zdjęcie żeby uświadomić sobie jak popularna i ceniona jest architektura. Jest to zdjęcie z dnia egzaminu kiedy kandydaci na architekturę czekają na wejście. Egzamin na architekturę to konkurs! Trzeba rysować z innymi żeby monitorować ile pracy musisz włożyć w przygotowania!

Kurs na architekturę on-line – miły dodatek do zajęć

Tutaj też posłużę się przykładem:

„… więc tak jak pisałam, jestem osobą nieśmiałą. Wstydzę się, że czegoś nie rozumiem. Kiedy prowadzący pyta czy wszystko jest jasne to potakuję. Jest ok. A wiem, że nie jest. Boję się powiedzieć, że nie rozumiem. Tak mam od zawsze. A jeżeli dołożę do tego perfekcjonizm to bardzo mi z tym źle.

Swoją drogą to dzięki za to, że przyznałeś się do bycia perfekcjonistą. Dużo mi to dało. A jeszcze bardziej to, że zalecałeś zdjąć z siebie piętno perfekcjonizmu. Ja do tej pory myślałam, że to jest ok. Bo jak coś mi się udało już zrobić to było to pieczołowite.

Dlatego niesamowite było to, że na platformie z kursem rysunku online były tematy z zajęć. Ja sobie włączałam dane ćwiczenie i przewijałam tyle razy ile tylko chciałam. I mogłam to zrobić po sesji przepieprzenia czasu na YouTubie o 1:39 w nocy 🙂

Marta Borkowska

Jakimi technikami uczyć się do egzaminu na architekturę

Zacznę od techniki której nie należy poświęcać dużo uwagi – digital-painting. To zostaw sobie na później. Ćwiczenie w tym medium jest bezcelowe bo egzamin jest „analogowy”

Większość egzaminów na architekturę w Polsce jest ołówkiem. I tym narzędziem posługuj się najwięcej.

Specyfika różnych miast i różnych tematów pozwala czasami na użycie różnych tematów.

My jako sub-program mamy coś co nazywa się Archimistrz, tam uczymy łącznie 16 technikami. Czasami bardzo egzotycznymi np. sangwina, Ecoline, patyk maczany w tuszu niżej masz przykłady tych technik.

Mity i fakty o zdawaniu na architekturę

1. Dzieci profesorów wydziału architektury dostają się poza kolejnością

Nie! Tak nie jest!

Wiem, bo ostatnio dziekan wydziału architektury zapisał swoją córkę do Domina na kurs na architekturę a Ona dostała 200/200. I ja wiem, że jej się to należało bo była dobra.

To nie pierwszy przypadek kiedy profesorowie Politechniki zapisują do nas swoje dzieci. W całej 30 letniej historii Domina mieliśmy kilkanaście takich przypadków. Co ciekawe … 4 z nich bez powodzenia!

Mieliśmy też na kursie

2. Żeby dostać się na architekturę trzeba dać w łapę

Te czasy bezpowrotnie minęły. Czasami słyszy się takie głosy ale nie są one już prawdziwe.

3. Kandydat na architekturę musi znać historię sztuki

Historia sztuki jest mile widziana. Bardzo rozszerza horyzonty myślowe. Na niektórych wydziałach architektury jest obowiązkowa.

Jeżeli jest opcją, tak jak na WAPW to musisz się zastanowić czy przełkniesz dodatkowy przedmiot na rozszerzeniu. Jeżeli ta materia wchodzi Ci gładko to decyduj sie na nią. Jeżeli jednak jesteś bardziej matematyczny i wszelkie historie wchodzą Ci ciężko to nie dodawaj sobie roboty. Ten dodatkowy czas poświęć na szkolenie rysunku.

historia architektury gotyckiej
Bardzo ważnym elementem dopełniającym kurs na architekturę w Dominie są zagraniczne plenery rysunkowe. Dzięki temu, że mamy filie możemy taki wyjazd zorganizować bo nie jest łatwo nazbierać cały autokar ludzi. A jak się nazbiera to te wyjazdy są dość tanie.
wyjazd plenerowy zagraniczny
Plenery cieszą się bardzo dużym wzięciem. Podczas takich wyjazdów duży rysujemy i zwiedzamy. Tu plener przy katedrze w Salisbury. Jest to obiekt zawsze omawiany na studiach architektonicznych. Fajnie jest uczyć się go na miejscu.

Jak na architekturę wnętrz to …

Jeżeli wybierasz się na architekturę wnętrz to oprócz kursu na architekturę trzeba wziąć kurs artystyczny dla kandydatów na ASP. Bo architektura wnętrz jest na ASP.

Kurs na ASP pozwoli Ci zrobić skuteczną teczkę i przygotuje Cie do egzaminu praktycznego. Natomiast w życiu zawodowym będziesz codziennie wykorzystywał to co da Ci kurs na architekturę.

4 filary kursu na architekturę w Dominie

Zapisując się na naukę rysunku w Dominie pod kątem architektury dostajesz automatycznie w pakiecie:

 1. Kurs na architekturę – rysunek od podstaw oraz poziom średnio i zaawansowany
 2. Próbne egzaminy – w soboty o 17:00
 3. Dostajesz za darmo kurs malarstwa akwarelowego on-line
 4. Program Architektura 200 – prowadzony indywidualnie przez samego szefa Domina – Wojciecha Domińczaka: https://domin.pl/architektura-200/

Jeżeli nie możesz uczęszczać na kurs na architekturę w roku szkolnym

Są takie sytuacje, że nie możesz regularnie uczęszczać na kurs rysunku dla kandydatów na architekturę w ciągu roku szkolnego. Rozważ wtedy te opcje:

Kurs rysunku w ferie zimowe – nauczysz się dużo i szybkoa

Wakacyjny kurs rysunku – rano rysunek a po południu atrakcje stolicy

A jeżeli jesteś rodzicem dziecka w podstawówce to rozważ nakierowanie go na rysunek dla dzieci pod kątem architektury.

Kilka użytecznych linków:

Książki o architekturze – spis publikacji które kandydat na architekturę powinien mieć

Rysunek architektoniczny – zobacz jak wygląda w perfekcyjnym wykonaniu

Jak dostać się na architekturę – porady typa który dostał się na I miejscu

Kurs na architekturę – podsumowanie strony – summary

 • Kurs na architekturę w Dominie ma olbrzymią przewagę nad innymi ze względu na Złotą Dekadę
 • Mamy 42.137 rysunków w naszych zbiorach – gigantyczny materiał inspiracyjny
 • Dużym plusem jest platforma Video on-line którą dostajesz do kursu rysunku stacjonarnego – możesz sobie odtwarzać ćwiczenia jak chcesz i kiedy chcesz
 • Architektura 200 – każdy kandydat na architekturę w pakiecie dostaje indywidualne prowadzenie przez szefa Domina – Wojciecha Domińczaka
 • Miłym dodatkiem jest dodawany za darmo kurs akwareli o wartości 199zł
 • Próbne egzaminy są co sobotę i tez za nie nic więcej nie dopłacasz
 • Możesz brać udziały w zagranicznych plenerach wyjazdowych – nie wszyscy mogą zebrać autobus chętnych – my mamy taką moc!
 • Przez cały kurs na architekturę przewija się u nas aż 16 różnych technik rysunkowych – między innymi w programie Archimistrz
 • Przygotowujemy na wszystkie typy architektur: politechniczną, wnętrz, krajobrazu


Architektura jest super!
Architektura jest super!