Kurs rysunku dla dzieci

Kurs rysunku dla dzieci - narodziny pasji

Kurs rysunku dla dzieci – trzeba mądrze rozpocząć. Na początku powinna to być tylko i wyłącznie frajda. Dziecko ma z ochotą wybierać się na lekcje artystyczne. W żadnym razie nie można przymuszać jeżeli dochodzi do awantur z tego powodu. Jeżeli pomimo niechęci dziecka nadal będzie się na nim  to wymagało to efekt będzie odwrotny od zamierzonego. 

Przeczytaj uważnie ten artykuł:

Talent – czy jest czy go nie ma? Jak sprawdzić ?

Jak pokierować artystycznym rozwojem dziecka

My w szkole rysunku Domin mamy bardzo dobrze opracowaną strategię nauczania od zainteresowania się tematem po prestiżowe studia na architekturze. 

Rysowanie dla frajdy Etap 1

To są lekcje rysunku dla dzieci w wieku 9-12 lat. Na nich Twoje dziecko będzie uczyło się zupełnych podstaw. Będzie więc operowanie kolorem i zasady ich mieszania. Będą podstawy perspektywy – profesjonalnie wytłumaczone ale na przykładach adekwatnych do wieku dziecka.

Program Junior GIM RYS  Etap 2

To zajęcia dla klasy 6,7,8 szkoły podstawowej. Kiedyś było to Gimnazjum dlatego program nosi nazwę GIM RYS teraz dodaliśmy Junior.

Na tych zajęciach są już profesjonalne materiały. Program Junior GIM RYS pomyślany jest tak, że jak ktoś przez niego przejdzie to potem przechodzi już do programu licealnego na IV trymestr.

Czas kursu rysunku dla dzieci GimRys jest też często określaniem się czy będzie jakaś zawodowa kontynuacja tych zajęć.

Kurs na architekturę i na ASP Etap 3

To już zajęcia dla licealistów i uczniów technikum. Tu następuje wybór ewentualnych studiów na architekturze/ASP lub dalsze rysowanie dla przyjemności.

Veteran Room – etap 4

A kiedy skończy się cały program Domina i osiągnie się wiek 25 lat ma się dalej wszystko za darmo i dożywotnio.

Tak widać że program jest przemyślany całościowo – od podstawówki po wiek emerytalny.

KURS RYSUNKU = DOMIN

Jakie korzyści ma kurs rysunku dla dzieci?

Poznanie dzieł sztuki i technik jakimi były zrobione

Dziecko dostaje np. taki temat „Jest taki obraz „Impresja o wschodzie słońca” Claude’a Moneta – namaluj własny przykład impresjonistyczny” Tutaj prowadzący pomaga dziecku w przygotowaniu takiej pracy. Uczeń zapamiętuje też dzieło i autora – to są takie początki historii sztuki. Mamy feed back od rodziców, że potem dziecko samo chętnie sięgało po inne obrazy.

 

 

Chcemy przybliżać najmłodszym zagadnienia związane szeroko rozumianym rysunkiem oraz sztuką.
Na zajęciach uczymy podstaw: perspektywy, światłocienia, kompozycji oraz rysowania postaci, zieleni, zwierząt z wykorzystaniem różnych technik.
Staramy się tez przedstawić naszym uczniom tajemnice i elementy historii sztuki.
Dlaczego warto uczyć się rysunku od najmłodszych lat?
Zajęcia rozwijają zdolności manualne, kreatywność oraz wyobraźnię dziecka. Dzieci uczą się twórczego i logicznego myślenia oraz wrażliwości na otaczającą przestrzeń.
A dlaczego właśnie u nas?
Nasza pracownia ma ponad 20 letnie doświadczenie, jesteśmy już w 7 miastach Polski!
Nasi uczniowie studiują i pracują na całym świecie ale najważniejsze jest dla nas to, że ich zawód jest pasją, a na dowód tego zapisują do nas swoje dzieci! To właśnie z myślą o najmłodszych powstał DOMINek.

Dodaj tu swój tekst nagłówka