Kurs rysunku

Kurs rysunku w Dominie-Dominku - 4 poziomy

Kurs rysunku podzieliliśmy na 4 poziomy względem wieku:

 1. Dominek to kurs dla dzieci w szkole podstawowej z klas 1 – 6. Celem jest takie zainteresowanie twórczością artystyczną żeby dziecko samo chciało przychodzić na lekcje rysunku
 2. Zaraz potem rozpoczyna się kurs rysunku Junior – jest on dla dzieci z klas 7-8. Jest to trudny czas dla nastolatków więc zajęcia są tak prowadzone żeby utrzymać ich uwagę i chęć przychodzenia
 3. Od I klasy liceum rozpoczyna się standardowa nauka rysunku oparta na 15 trymestrach. Z każdym trymestrem poziom wzrasta. Przez cały czas trwania kursu rysunku w Dominie zawsze rysujesz inny temat.
 4. Kiedy ukończysz wszystkie 15 trymestrów wtedy automatycznie osiągasz status Veteran Room i każdy kolejny trymestr oraz Wolną Pracownię masz już w cenie.

Poznaj naszą pracownię od środka:

Video jest z Warszawy ale w każdej lokalizacji pozostałe rzeczy są takie same

Kurs rysunku dla dzieci Dominek

rysunek dla dzieci dominek

Kurs rysunku Dominek ma pokazać dzieciom różne aktywności artystyczne. Nie są to lekcje rysunku nastawione na jakąkolwiek uczelnię. Dzieci mają się świetnie bawić i chcieć przychodzić do naszej szkoły rysunku. I udaje się nam to osiągnąć.

Korzyści płynące z wybrania Kursu rysunku w Dominie/Dominku

 • Dziecko twórczo spędza czas wśród rówieśników
 • Nie siedzi na telefonie komórkowym – jest bezwzględny zakaz używania ich podczas zajęć
 • Poznaje różne techniki ekspresjii artystycznej – ołówek, farby, flamastry, papieroplastyk itp.
 • Poznaje całą masę działań twórczych – portret, kolaż, rysowanie w plenerze, karykatura, pejzaż malowany akwarelami
 • Ważnym elementem działań na kursie rysunku Dominek jest poznawanie dzieł sztuki – organizujemy wyjścia do Muzeum Narodowego czy na plener do znanych obiektów
 • Dowiaduje się co może robić artystycznego w przyszłości, pokazujemy pracę architektów, malarzy czy chociażby tak poszukiwanych artystów do gier komputerowych

Kiedy dziecko skończy 6 klasę szkoły podstawowej może płynnie przejść na kurs rysunku Junior. Może już wtedy wybrać w jakim kierunku chce podążać ponieważ mamy 3 miejsca pod szyldem Domin:

 1. Kursy na architekturę w Dominie – choć zazwyczaj dzieci jeszcze nie wybierają tego w ten sposób. Raczej patrzą na to co jest na ścianach i deklarują, że chcą zostać w Dominie
 2. Creativity – jedno jest pewne – duża część dzieci gra w gry komputerowe i zdarza się, że przekirowujemy na Digital Painting i Concept Art do Creativiy
 3. Kontrastownia – kiedy dziecko stwierdza, że najbardziej pasuje mu kurs artystyczny gdzie podstawą jest rysowanie ludzi i malarstwo.
Takie decyzje podejmujemy w konsultacji z rodzicami. Sami nimi jesteśmy bo mamy ich czwórkę więc umiemy dobrze doradzić.

Dziecko ma wyjść z Dominka zadowolone i chętne do podjęcia kolejnych wyzwań artystycznych

Kurs rysunku Junior - GIM RYS

Kurs rysunku Junior GIM-RYS jest taką drogą przejściową pomiędzy rysunkiem dla dzieci a profesjonalnym rysunkiem trzeciego poziomu. Mamy tu już konkretny program który koncentruje się na rysunku przestrzennym.

Nie ma tu jednak skomplikowanej teorii i długich wykładów. Bo to nastolatka w tym wieku by zniechęciło. Poniżej pokazuję w jaki sposób uczymy.

Przykładowa lekcja rysunku dla nastolatków

Rysunek od podstaw to nauka perspektywy. W tym konkretnym przypadku tłumaczymy perspektywę jednozbiegową i dwuzbiegową na stercie książek. Pomijamy geometryczne i optyczne zasady – na nie jeszcze przyjdzie czas na wyższych poziomach.

Szkoła rysunku Domin opiera się z jednej strony na wiedzy merytorycznej w zakresie edukacji ale też na 30 latach obserwacji. I to nie tylko na podstawie naszych uczniów ale również naszej czwórki dzieci

W takiej lekcji rysunku jak ta ćwiczymy walor. walor to w skrócie natężenie koloru lub czerni. Temat z pozoru wydaje się trudny ale takim nie jest. Jabłko to obiekt w którym idealne podobieństwo nie jest konieczne. Co innego w portrecie który ćwiczymy dużo później.

W trakcie programu Gim Rys junior uczestnicy nabierają przekonania czy chcą zostać u nas i robić kurs na architekturę czy przejść do Kontrastowni i robić kurs na ASP

Kurs rysunku Junior to mix zajęć. Tak jak w tym przypadku mamy podkurs rysowania portretów. Jest to jednak temat na wyższe trymestry ponieważ tu wymagana jest precyzja i biegłość w operowaniu ołówkiem.

Dużo osób rozważających zapisanie się do Dominka/Domina lub Kontrastowni wybiera zajęcia w przerwach od szkoły. Mamy specjalny kurs rysunku w ferie zimowe oraz wakacyjny kurs rysunku.

Można wtedy rysować w czasie kiedy nie ma szkoły i dzieci nudzą się w domu. A jak się nudzą to automatycznie sięgają po telefon. 

KURS RYSUNKU = DOMIN

Korzyści programu Junior - GIM-RYS

Twoje dziecko:

 1. Rozwinie wrażliwość artystyczną
 2. Pozna różne techniki – ołówek, cienkopis, flamaster, akwarela i inne
 3. Podejmie decyzję czy chce zostać artystą – Architekt? Malarz? czy tez ultra potrzebny projektankt gier komputerowych
 4. Dzięki modelowi KDD – kilkukrotnie rozwinie swoją kratywnośc
 5. Pogłebi wyobraźnię przestrzenna
 6. No i najważniejsze nauczy się tak rysować:

Kurs rysunku dla młodzieży i dorosłych

Wraz z rozpoczęciem szkoły średniej przechodzi się na w pełni profesjonalną naukę rysunku. To jest czas, że wiele osób wybiera profil liceum pod przyszłe studia. Jednak częściej jest sytuacja że ktoś zapisuje się w III klasie liceum kiedy wie co chce robić w życiu.

Bez względu w jakim wieku się zapisujesz zaczynasz zawsze od podstaw. 

Do każdej lekcji rysunku jest dodany specjalistyczny materiał.

Tak wygląda przykładowa strona lekcji 19 z Trymestru II

Poziom rośnie wraz z kolejnymi trymestrami:

Tak wygląda materiał z lekcji 64, która jest już na trymestrze VI

Z każdym kolejnym etapem zwiększamy trudność – pojawiają się dodatkowe zadania z Programu Igurra. Ćwiczymy kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

A jak wygląda ostatni lekcja kursu rysunku tuż przed osiągnięciem statusu Veteran Room:

Ostatnią, 165 lekcją, programu kursu w szkole rysunku Domin jest Aula Główna Politechniki Warszawskiej. Jest to temat bardzo trudny ale kiedy dojdziesz do niego to będziesz juź tak umieć rysować. Wtedy ten temat będzie w zasięgu ręki bo Ty będziesz, tak jak autor tej pracy na poziomie zaawansowanym!

Kurs rysunku + platforma Video na domin.pl

Pytając naszych uczniów co najbardziej im doskwierało mówili jednogłośnie:

– Głupio było się spytać o jakąś prostą rzecz, tak przy wszystkich.

No i chcąc zredukować stres z tym związany rozpoczęliśmy tytaniczną pracę nad platformą Video gdzie ćwiczenia będą nagrane i każdy będzie mógł sobie je odtworzyć.

Tak wygląda print screen z tych filmów:

Jakie są korzyści rozszerzenia o kurs rysunku on-line:

 • dostęp masz dożywotni – nawet jak skończysz lekcje rysunku stacjonarne to dostęp do materiałów Video nie znika
 • możesz powtórzyć sobie materiał ile chcesz razy
 • nie musisz się wstydzić że czegoś nie zrozumiałeś
 • na platformie Video znajdują się lekcje rysunku które nie są ujęte w programie stacjonarnym – tak jak widoczna tu kapliczka – to jest materiał dodatkowy!
 • oprócz Video masz dostęp do bazy 42.137 rysunków które mamy w archiwum z ostatnich 30 lat! To jest świetny materiał inspiracyjny, nigdzie indziej nie publikowany.

Odbierz dostęp do wersji demo video kursów w Dominie:

Możesz odebrać do wersji demo kursu rysunku online

Masz tu dostęp do 6 pełnych lekcji od tematów podstawowych po bardziej zaawansowane. Jest też kurs akwareli.

Veteran Room - od teraz masz wszystkie kolejne trymestry za darmo!

Czy da się skończyć kurs rysunku w Dominie?

Tak da się.

Kiedy zrobisz ostatni 15 trymestr kursu rysunku to dalej 16 i kolejne trymestry masz już za darmo! Nazywamy to Veteran Room i wiele osób korzysta z tego do dnia dzisiejszego.

Zapisując się na zajęcia do Domina gratis dostajesz kurs akwareli online na platformie akwarela.eu

Jakie korzyści masz kiedy uczęszczasz na kurs rysunku do Domina?

 • dogodny dojazd – jesteśmy przy samych Złotych Tarasach i wieżowcu Varso (Domin Tower)
 • terminy zajęć są do wyboru przez cały tydzień
 • Masz Wolną Pracownię na która możesz przychodzić dodatkowo i bezpłatnie
 • Program ELASTYCZNOŚĆ – łatwe odrabianie opuszczonych zajęć
 • jeżeli masz firmę wystawiamy fakturę VAT
 • mamy unikalny program oparty na takich zjawiskach jak Igurra System, OMER, Stopiany czy KDD – tego nie zaoferuje Ci nikt nigdzie
 • Zaczynając w Dominku możesz mieć program aż po studia artystyczne (Architektura, ASP)
 • Mamy Veteran Room – jak ukończysz kurs rysunku w Dominie dalej masz już lekcje za darmo
 • Zobacz Opinie w Google – mamy ponad 1000 opinii na max (5 gwiazdek) – tyle osób nie może się mylić