Kurs rysunku dla uczniów Liceum

To właśnie w Liceum musisz podjąć decyzję co chcesz robić w życiu. W momencie kiedy chcesz skierować się na ścieżkę artystyczną to powstaje pytanie :

Jaki kurs rysunku będzie najlepszy dla ucznia liceum?

Na tej stronie zrobimy porównanie. Po nim będziesz mógł podjąć jakie lekcje rysunku będą dla Ciebie najlepiej dopasowane.

 


 

Rysunek ołówkiem – zobacz jakie genialne efekty można z niego wycisnąć

 

🙂

Na samym początku wyszczególnijmy sobie jaki kurs rysunku jest pod jakie uczelnie

kurs na architekturę

Architektura - kurs na architekturę

Kurs na architekturę - rysuje się w perspektywie. Ważne jest widzenie przestrzeni. Kluczową umiejętnością jest kreatywność. Po architekturze możesz robić architekturę, urbanistykę, wnętrza. Ale też działania w zakresie digital 3D

kurs artystyczny

ASP - kurs artystyczny

Kurs artystyczny - tematyką przede wszystkim jest postać ludzka i martwa natura. Rysuje się je węglem, ołówkiem, sangwiną , pastelami lub maluje. Najpopularniejszą techniką jest akryl ze względu na wygodę użycia - schnie natychmiast. Na kursach pod ASP rzadko używa się farb olejnych. A jeszcze rzadziej akwareli.

architektura krajobrazu

Ogrodnictwo - architektura krajobrazu

Architektura krajobrazu szkoli przyszłych architektów krajobrazu czyli osoby projektujące ogrody. Studia odbywa się np. na SGGW w Warszawie. Ten kierunek powinni wybrać Ci którzy kochają przyrodę

kurs rysunku dla liceum

Game dev - concept art - digital painting

To jest kierunek który jeszcze nie wymusił oddzielnych studiów. Jest dla wszystkich którzy chcieliby projektować gry komputerowe lub światy do filmów. Wiekszość pracy robi się na tabletach graficznych. Potocznie nazywa się to digital painting. Wiele osób zaczyna od kursów na architekturę bo i tu potrzeba dobrego widzenia przestrzeni.

To był taki "flash" opisujący różne kursy rysunku. Teraz będzie dokładne omówienie. Niżej będą jeszcze inne artystyczne możliwość takie jak Car Design czy Tatuaż

Zapisz się na kurs rysunku już teraz a decyzję co robić w życiu podejmiesz po nim

Różne rysunki i ich opis

Tu masz przykładowy rysunek z kursu na architekturę. Jest to już poziom zaawansowany. A autorem jego jest jeden z naszych najlepszych uczniów a potem prowadzących Piotr Banak.

Autor tej pracy zasłynął z tego, że zajął pierwsze miejsce na egzaminie wstępnym na architekturze.

Ta praca została wykonana kredką na formacie A2. Żeby ją wykonać trzeba było posiąść umiejętność rysowania perspektywy, drzew i światłocienia.

rysunek science fiction

Ta praca powstała w technice cienkopis + flamastry Letraset. Jej autorem jest inny „Dominowiec” – Michał Sztuka wraz z którym założyłem najpierw Dominowo Digitalowo a potem zmieniliśmy to na Creativity

Poniżej będzie film z tego jak Michał rysował na tablecie statek kosmiczny – obejrzyj i zainspiruj się – może to będzie to?

Ta praca też jest na poziomie zaawansowanym ale… jej moc tkwi w kreatywności. Tu wszystko zostało wymyślone. Przy nauce kreatywności sięgamy oczywiście po metodę KDD

Jak powstaje obrazek w digitalu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.