To właśnie w Liceum musisz podjąć decyzję co chcesz robić w życiu. W momencie kiedy chcesz skierować się na ścieżkę artystyczną to powstaje pytanie :
Jaki kurs rysunku będzie najlepszy dla ucznia liceum?
Na tej stronie zrobimy porównanie. Po nim będziesz mógł podjąć jakie lekcje rysunku będą dla Ciebie najlepiej dopasowane.
Rysunek ołówkiem – zobacz jakie genialne efekty można z niego wycisnąć
🙂
Na samym początku wyszczególnijmy sobie jaki kurs rysunku jest pod jakie uczelnie
Architektura - kurs na architekturę
Kurs na architekturę - rysuje się w perspektywie. Ważne jest widzenie przestrzeni. Kluczową umiejętnością jest kreatywność. Po architekturze możesz robić architekturę, urbanistykę, wnętrza. Ale też działania w zakresie digital 3D
ASP - kurs artystyczny
Kurs artystyczny - tematyką przede wszystkim jest postać ludzka i martwa natura. Rysuje się je węglem, ołówkiem, sangwiną , pastelami lub maluje. Najpopularniejszą techniką jest akryl ze względu na wygodę użycia - schnie natychmiast. Na kursach pod ASP rzadko używa się farb olejnych. A jeszcze rzadziej akwareli.
Ogrodnictwo - architektura krajobrazu
Architektura krajobrazu szkoli przyszłych architektów krajobrazu czyli osoby projektujące ogrody. Studia odbywa się np. na SGGW w Warszawie. Ten kierunek powinni wybrać Ci którzy kochają przyrodę
Game dev - concept art - digital painting
To jest kierunek który jeszcze nie wymusił oddzielnych studiów. Jest dla wszystkich którzy chcieliby projektować gry komputerowe lub światy do filmów. Wiekszość pracy robi się na tabletach graficznych. Potocznie nazywa się to digital painting. Wiele osób zaczyna od kursów na architekturę bo i tu potrzeba dobrego widzenia przestrzeni.
To był taki "flash" opisujący różne kursy rysunku. Teraz będzie dokładne omówienie. Niżej będą jeszcze inne artystyczne możliwość takie jak Car Design czy Tatuaż
Zapisz się na kurs rysunku już teraz a decyzję co robić w życiu podejmiesz po nim
Różne rysunki i ich opis
Tu masz przykładowy rysunek z kursu na architekturę. Jest to już poziom zaawansowany. A autorem jego jest jeden z naszych najlepszych uczniów a potem prowadzących Piotr Banak.
Autor tej pracy zasłynął z tego, że zajął pierwsze miejsce na egzaminie wstępnym na architekturze.
Ta praca została wykonana kredką na formacie A2. Żeby ją wykonać trzeba było posiąść umiejętność rysowania perspektywy, drzew i światłocienia.
Ta praca powstała w technice cienkopis + flamastry Letraset. Jej autorem jest inny „Dominowiec” – Michał Sztuka wraz z którym założyłem najpierw Dominowo Digitalowo a potem zmieniliśmy to na Creativity.
Poniżej będzie film z tego jak Michał rysował na tablecie statek kosmiczny – obejrzyj i zainspiruj się – może to będzie to?
Ta praca też jest na poziomie zaawansowanym ale… jej moc tkwi w kreatywności. Tu wszystko zostało wymyślone. Przy nauce kreatywności sięgamy oczywiście po metodę KDD
Jak powstaje obrazek w digitalu
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.